KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11687561
*
nr 1168 7561
Herman Norrman
(1864-1906), Sverige
Akvarell, Roddare vid insjö. Motivet: 32x55 cm, ramens yttermått: 83x99 cm, innermått: 63x82
Herman Norrman, svensk bildkonstnär född 1864, död 1906.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 mars 2018
kl 18:10:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/3 12:53:41
1
500 kr
12/3 18:00:27
2
450 kr
12/3 18:00:27
1
500 kr (Budbetjänt)
12/3 18:00:49
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Herman Norrman
Herman Norrman, svensk bildkonstnär född 1864, död 1906.
Läs mer om Herman Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller herman norrman roddare vid insjö svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:06
*
Herman Norrman
Herman Norrman, svensk bildkonstnär född 1864, död 1906.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Herman Norrman
nr 1168 7561
Herman Norrman
(1864-1906), Sverige
Akvarell, Roddare vid insjö. Motivet: 32x55 cm, ramens yttermått: 83x99 cm, innermått: 63x82
Herman Norrman, svensk bildkonstnär född 1864, död 1906.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/3 12:53:41 | 1 | 500 kr |
12/3 18:00:27 | 2 | 450 kr |
12/3 18:00:27 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
12/3 18:00:49 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Herman Norrman
Herman Norrman, svensk bildkonstnär född 1864, död 1906.Läs mer om Herman Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller herman norrman roddare vid insjö svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:06